تماس با ما ۶۶۹۴۲۷۱۶ | ۶۶۵۱۴۱۸۴
تماس با ما ۶۶۵۱۴۱۸۴

قارچ خوراکیثبت نام دوره آموزشی پرورش دهنده قارچ خوراکی با ارایه مدرک فنی و حرفه ای بین المللی و قابل ترجمه برای سفارتخانه ها و دانشگاههای خارج از کشور

5171 0
میانگین نتیجه 3.8 تعداد رای ها 64
قارچ خوراکی
توضیحات مشخصات دوره
1399/4/1 تاریخ شروع دوره:
محدود ظرفیت مانده:
دوشنبه روزهای برگزاری :
13-16 ساعت برگزاری :
دو هفته طول دوره :توضیحات تکمیلی دوره

پرورش دهنده قارچ خوراکی شغلی از گروه کشاورزی (امور زراعی) است که وظایفی از قبيل آماده سازی سالن پرورش و بخش های مختلف، تامين ابزار و تجهيزات، تهيه بذر، تهيه کمپوست و بذر زنی، تهيه خاک پوششی و اضافه کردن آن، نگهداری از بسترهای قارچ، نگهداری از بسترهای قارچ به هنگام تشکيل سرسنجاقی ها، برداشت قارچ، نگهداری، فرآوری، بازاررسانی و بازاریابی محصول پس از برداشت را به عهده دارد. این شغل با مزرعه داران، توليد کنندگان کمپوست و توليد کنندگان بذر، کشاورزان و فروشندگان محصولات کشاورزی در ارتباط مي باشد.

مهارت های پيش نياز: ندارد

پرورش دهنده اصولا به شغلي گفته مي شود که عمليات و امور کاشت، داشت و برداشت يک موجود زنده و يا يک محصول را به طور متوالي و مستمر انجام دهد. قارچ دکمه ای و صدفي گروهي از قارچ های خوراکي هستند که آب و هوای معتدل و مرطوب را مي پسندد. استاندارد پرورش قارچ خوراکي به وظايفي چون آماده سازی سالن پرورش قارچ و قسمت های موجود در يک واحد پرورش قارچ ، تامين ابزار و تجهيزات مورد نياز، تهيه بذر، تهيه کمپوست و بذر زني، تهيه خاك پوششي و اضافه کردن آن، نگهداری از بسترهای قارچ، نگهداری از بسترهای قارچ به هنگام تشكيل گروه ها يا سر سنجاقي ها، برداشت قارچ، نگهداری، فرآوری، انتقال به بازار و بازاريابي محصول قارچ پس از برداشت اشاره خواهد کرد.

در دوره آموزشی پرورش دهنده قارچ خوراکی فنی و حرفه ای آموزشگاه پایا به مباحث زیر پرداخته می شود:

-آماده سازی سالن پرورش و بخش های مختلف موجود در واحد پرورش

-تامين ابزار و تجهيزات مورد نياز

-تهيه بذر

-تامين کمپوست و بذر زنی (اضافه کردن بذر به کمپوست)

-تهيه خاک پوششی و اضافه کردن آن

-نگهداری از بسترهای قارچ

-نگهداری از بسترهای قارچ به هنگام تشکيل گره ها یا سر سنجاقی ها

-برداشت قارچ

-نگهداری ، فرآوری ، انتقال به بازار و بازاریابی محصول

دوره آموزشی فنی و حرفه ای پرورش دهنده قارچ دکمه ای و دوره فنی حرفه ای تولید کننده خاک پوششی و همچنین دوره تولید کننده کمپوست با دوره آموزشی پرورش دهنده قارچ خوراکی مرتبط بوده و پیشنهاد می گردد برای آموزش حرفه ای تر اطلاعات و مطالعات هنر آموز در دوره های قید شده بیشتر گردد.

 

نظرات دانشجویان دوره

    کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه خود ابتدا باید در سایت لاگین شوید