تماس با ما ۶۶۹۴۲۷۱۶ | ۶۶۵۱۴۱۸۴
تماس با ما ۶۶۵۱۴۱۸۴

قارچ دکمه ایثبت نام دوره فنی و حرفه ای پرورش دهنده قارچ دکمه ای با ارایه مدرک بین المللی از سازمان آموزش فنی و حرفه ای قابل ترجمه و ارایه به سازمانها و دانشگاه های خارج از کشور

1899 0
میانگین نتیجه 4.6 تعداد رای ها 17
قارچ دکمه ای
توضیحات مشخصات دوره
1399/4/1 تاریخ شروع دوره:
محدود ظرفیت مانده:
شنبه روزهای برگزاری :
16-19 ساعت برگزاری :
2 هفته طول دوره :توضیحات تکمیلی دوره

پرورش دهنده قارج دكمه اي شغلي از گروه كشاورزي (امور باغي ) است كه وظايفي از قبيل طراحي و احداث واحد پرورش قارچ دكمه اي و تامين تجهيزات و ابزار- تهيه بذر و رقم مناسب– تهيه كمپوست- تلقيح كمپوست و بذر زني- تهيه خاك پوششي وضدعفوني آن– آماده سازي سالن پرورش- نگهداري از بسترهاي قارچ- برداشت قارچ و نگهداري – فرآوري و ضد عفوني و بازاريابي محصول پس از برداشت را بر عهده دارد. اين شغل با مزرعه داران و توليدكنندگان كمپوست وتوليد كنندگان بذر و فروشندگان محصولات كشاورزي در ارتباط مي باشد.

مهارت هاي پيش نياز :ندارد

پرورش دهنده اصولا به شغلي گفته مي شود كه عمليات و امور كاشت، داشت و برداشت يك موجود زنده و يا يك محصول را به طور متوالي و مستمر انجام دهد. قارچ دكمه اي گروهي از قارچهاي خوراكي است كه آب و هواي معتدل و مرطوب را مي پسندد. استاندارد پرورش قارچ دكمه اي به وظايفي چون: طراحي و احداث واحد پرورش قارچ دكمه اي و تامين تجهيرات و ابزار، تهيه بذر وانتخاب رقم مناسب، تهيه كمپوست، تلقيح كمپوست و بذرزني، تهيه خاك پوششي و ضد عفوني آن، آماده سازي سالن پرورش، نگهداري ازبسترهاي قارچ، برداشت قارچ، نگهداري، فرآوري و بازاريابي محصول پس از برداشت اشاره می کند.

در دوره آموزشی پرورش دهنده قارچ دکمه ای آموزشگاه فنی و حرفه ای پایا به مباحث زیر پرداخته می شود:

-طراحي و احداث واحد پرورش قارچ

-تامين تجهيزات وابزار 

-تهيه بذر وانتخاب رقم مناسب 

-تهيه كمپوست 

-تلقيح كمپوست و بذرزني 

-تهيه خاك پوششي ضدعفوني آن 

-آماده سازي سالن پرورش

-نگهداري ازبسترهاي قارچ 

-برداشت قارچ

-نگهداري و فرآوري و بازاريابي محصول پس از برداشت

نظرات دانشجویان دوره

    کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه خود ابتدا باید در سایت لاگین شوید